W Lawendowie każdy znajdzie coś dla siebie...

Dla miłośników spacerów czekają kije do nordic walking, dla amatorów gry w bilard stół do bilarda, do dyspozycji gości jest także stół do ping-ponga oraz tor i kule do gry w boules. Chętnym na wyprawy po jeziorach bezpłatnie wypożyczamy rowerki wodne, kajaki i łodzie, a tym którzy pragną zwiedzać okolice na rowerach udostępniamy je bezpłatnie, również dla dzieci. Na najmłodszych czeka także plac zabaw z trampoliną, zjeżdżalniami i huśtawkami. Do dyspozycji gości jest biblioteka - nie ma bowiem nic przyjemniejszego, niż spędzenie czasu z książką na hamaku w sadzie. Dodatkową atrakcją dla chętnych mogą być spływy kajakowe urokliwą rzeką Ełk, lub loty balonem nad przepięknymi terenami Suwalszczyzny, organizowane przez wyspecjalizowaną firmę.

Atrakcje w okolicy:

Wieczorami urządzamy ogniska i puszczanie przepięknych latających balonów. Żeby zaś umilić czas najmłodszym organizujemy puszczanie latawców
i olbrzymich baniek mydlanych, a także rodzinną grę w krykieta i gry planszowe. Miłośnikom wypraw rowerowych szczególnie polecamy wytyczoną wokół pięciu jezior - Ułówki, Rekoty, Sawina, Zawadzkie i Łaśmiady, 35 kilometrową trasę, która wiedzie przez przepiękne wioski, łąki i lasy, często zbliżając się do brzegów jezior. Jeśli zaś ktoś ma ochotę na spacer, może w Starych Juchach zwiedzić XVI-wieczny kościół i zobaczyć z wieży widokowej przepiękną panoramę okolicy.
Z Ełku można wybrać się na wycieczkę zabytkową kolejką wąskotorową,
a szynobusem do Mikołajek i Mrągowa.

rezerwacja